Angular JS Bootcamp Konferansı

22-23 Kasım tarihleri arasında VNGRS firmasının düzenlediği Angular JS Bootcamp konferansı vardı.

Konferansa ben de konuşmacı olarak katıldım.

İlk gün Öğretmenler Günü’nün yaklaşması sebebiyle maalesef konferansa öğleden sonra katılabildim. Konferansın ilk günü tamamı VNGRS takımından oluşan konuşmacıların Angular JS hakkında genel sunumları oldu. O gün temel Angular JS anlatımından Directive’lere kadar geniş bir şekilde framework’ten bahsedildi ve bu framework’ü daha önce duymayanlar için çok iyi bir başlangıç yapılmış oldu. Konferansın ilk günü muazzam bir kalabalık vardı. Hatta bir tweet’te esprili bir şekilde yoğunluktan bahsedilmiş :)

Koltuk bulamadığım için yerde oturmak zorunda kaldım :).

Konferansta katılımcıların keyfi yerinde görünüyordu, molalarda insanlar birbirleriyle iletişime geçip merak ettiklerini veya sorularını paylaşıyorlardı. Bu da zaten bu tarz konferansların en güzel yanı oluyor bence.

İlk gün bilgi bakımından yoğun ve katılımcılar bakımından gayet dolu dolu geçti. İkinci gün sektörden benim gibi Angular ile ilgilenen arkadaşlar sunum yaptı.

İkinci gün başladığında ilk günün kalabalığı çok yoktu. Sanırım Ales sınavı yüzünden insanlar katılamadı.

İkinci gün konuşmalar güzel konulardan seçilmişti yine. İkinci gün en beğendiğim sunum Armağan Amcalar‘ın ‘AngularJs ile Büyük Ölçekli Uygulama Geliştirme‘ sunumu oldu.

Benim konuşmamda saat 14:00’te başladı. Sunumumda ‘Gulp.js ile Angular Projelerinde İş Akışı’ adlı konuyu anlattım.

Gulp sunumum

Sunum sonrası canlı demo yapıp soruları aldım.

live-demo

Konferans genel olarak başarılı geçti. Türkiye’de ÜCRETLİ yapılan konferanslardan hem yönetim hem sunumlar bakımından çok çok daha başarılı idi. VNGRS takımını bir kez daha böyle bir konferansı ücretsiz yaptıkları için teşekkür ederim. Bir teşekkürü de bu konferansa beni konuşmacı olarak davet eden Ömer Şensoy‘a borçluyum.

Ümidimiz bu tarz konferansların ücretsiz ve sık aralıklarla devam etmesi. Türk yazılım sektörü bu etkinliklere daha aç.

Demo repo: https://github.com/cihadhoruzoglu/gulp-angular

Sunum;